Program i termin warsztatów

Zapraszamy na Warsztaty edukacyjne dla bibliotekarzy pt. "Udostępnianie niewidomym czytelnikom cyfrowej książki mówionej"

Stowarzyszenie „Larix”, lider udostępniania cyfrowych książek mówionych dla osób niewidomych, z wielką przyjemnością zaprasza na wyjątkowe warsztaty skierowane do przedstawicieli bibliotek. W warsztatach będzie mogło wziąć udział ok. 30 bibliotekarzy z całej Polski. Zapraszamy biblioteki, które posiadają w swoich zbiorach cyfrowe książki mówione przeznaczone dla osób niewidomych.

Warsztaty odbędą się 25 września, w Warszawie przy ul. 29 Listopada 10. Karta zgłoszeniowa dostępna będzie od 2 do 15 września 2015 r. na naszej stronie internetowej www.stowarzyszenielarix.pl. Decydować będzie kolejność zgłoszeń. Zapewniamy zwrot kosztów podróży, ciepły posiłek oraz materiały szkoleniowe.

Ramowy program Warsztatów

09.30 Rejestracja uczestników
10.00 Sesja I. Cyfrowa książka mówiona. Opis systemu i standardów, prawne aspekty udostępniania cyfrowych książek mówionych
Prelekcje w ramach sesji:
  • „System cyfrowej książki mówionej” – Stowarzyszenie „Larix”
  • „Prawo autorskie i inne aspekty prawne udostępniania cyfrowych książek mówionych przez biblioteki” – Małgorzata Gradek-Lewandowska, radca prawny, specjalista prawa autorskiego
Czas na pytania od bibliotekarzy i dyskusję
13.00 Przerwa na lunch”
14.00 Sesja II. Osoby niewidome w bibliotece potrzeby czytelnicze, aspekty socjologiczne i techniczne pracy bibliotekarza
Prelekcje w ramach sesji:
  • „Niewidomy w bibliotece” – Małgorzata Wiecha, tyflopedagog
  • „Udostępnianie niewidomym cyfrowych książek mówionych” – doświadczenia Książnicy Beskidzkiej